fbpx

Ämmaemandusabi

Ämmaemandusabi

Ämmaemandus ja raseduse jälgimine

Ämmaemand on meditsiinitöötaja, kes osutab ämmaemandusabi ehk aitab naist raseduse ja sünnituse ajal. Meie kliinikus on igal lapseootel naisterahval õigus ämmaemanda abile.

Haigekassa võtab täies mahus enda kanda kõik ravikulud meie kliinikus rasedusega arvel olevate ravikindistatud naiste puhul.

Raseduse ajal teostab ämmaemand mitmekülgset nõustamist ja annab soovitusi toitumise ja elustiili osas, viib läbi sünnituseelset jälgimist ning abistab raseduse ajal tekkivate kaebuste korral ja toetab sünnituseks valmistumisel.

Ämmaemanda ülesanne on aidata naisel jõuda sünnituseni aktiivse ja tervena.

Raseduse jälgimine

Lause „raseduse jälgimine“ all mõistame reeglina regulaarseid günekoloogi visiite koos analüüside, uuringute ja mõõtmistega.

Raseduse ajal soovib naine aga pigem psühholoogilist tuge. Just seda saab pakkuda ämmaemand. Rase naine vajab eriti sotsiaalset ja psühholoogilist abi.

Ennekõike mõistab ja tunnetab ämmaemand teist naist ning tänu oma kogemustele ja meditsiinilistele teadmistele aitab tulevasel emal läbida raske, kuid võrreldamatu tee emaduseni.

Ämmaemandusabi raseduse ja sünnituse ajal võimaldab naisel avaldada oma loomuliku potentsiaali ja sünnitada terve lapse, saades samal ajal positiivse sünnituskogemuse.

Muidugi ei võta ämmaemand raseduse ja sünnituse ajal täielikku vastutust, kuid ta aitab teil õppida seda vastutust enda ja oma sündimata lapse eest võtma. See on täiesti uus oskus, mida tulevased vanemad peavad õppima. Ämmaemanda osavõtul muutub rasedus positiivseks kogemuseks iga naise elus, hirm sünnituse ees kaob ja tekib kindlus, et sünnitus on elu peamine asi, aga lapse sünd on tõeline õnn.

Esitage visiidi ajal ämmaemandale küsimusi sünnituse füsioloogia, sünnitustegevuse kohta igas etapis, kõige selle kohta, mis teile sellel teemal muret tekitab. Kui kavatsete sünnitada selle ämmaemandaga, rääkige talle kindlasti oma ootustest, olulistest aspektidest, mida soovite sünnitusprotsessi käigus realiseerida. Arutage ka imetamist ja lapse tervist varases sünnitusjärgses perioodis.

Meie Medisfääri kliiniku ämmaemandad aitavad teil beebi sünniks ette valmistuda.

Jäta kommentaar

Sinu e-posti aadressi ei avaldata