fbpx

Kõrva-nina-kurguhaigused

Home » Projects » Kõrva-nina-kurguhaigused
Kõrva-nina-kurguhaigused

Kõrva-nina-kurguhaigused

Kõrva-nina-kurguhaigused – LOR, ehk kõrva-nina-kurguarst uurib ja ravib lõhna- ja kuulmisorganite  (sise- ja keskkõrva, kõri ja kurgu ning nina ja põskkoobaste) haigusi.

Kliinikus Medisfäär teostame operatsioone päevakirurgias, nende hulgas on adenotoomia, mandlite eemaldamine, nina vaheseina plastika ning teised põskkoobastega seotud operatsioonid.

Operatsioonide eel soovitavad arstid loobuda kaheks nädalaks verd vedeldavatest ravimitest.

Vahetult operatsioonipäeval tuleb kuus tundi enne operatsiooni hoiduda toidust ja vedelike tarbimisest. Kõik vajalikud testid tuleb teha üks-kaks nädalat enne operatsiooni (vere üldanalüüs).

Adenoidide eemaldamine

Adenoidide eemaldamist teostatakse üldnarkoosis, see kestab 30-40 minutit. Arst-anestesioloog valib konkreetsele patsiendile sobiva annuse, preparaadi ning teeb narkoosi. Operatsiooni tehakse lastele alates 3. eluaastast. Kõige levinumad näidustused operatsiooniks on sage agiin, tugev norskamine, pidev ninakinnisus, krooniline keskkõrvapõletik ja tonsilliit.

Mandlite eemaldamine

Selle operatsiooni näidustuseks on tonsilliidi dekompenseeritud vorm (pidev kurguvalu, raskendatud neelamine või valgete heterogeensete villide tekkimine mandlitele). Operatsioon viiakse läbi üldnarkoosis. Tavaliselt kestab operatsioon 1- 2 tundi.

Nina vaheseina plastika

Operatsiooni käigus toimub kõverdunud nina vaheseina taastamine. Selliseid operatsioone viiakse läbi üldnarkoosis nina kaudu. Operatsioonijärgse öö veedab patsient ravipersonali järelvalve all kliinikus Medisfäär.

Kõrva-nina-kurguhaigused, mida uurib ja ravib LOR ehk kõrva-nina-kurguarst.

 

NB! Alates 1 oktoobrist 2021 osutab meie arstikeskus LOR-arsti teenuseid (vastuvõtt ja operatsioonid) Haigekassa rahastusel, ning seda nii täiskasvanutele kui ka lastele.

Marina Tšerkassova

Marina Tšerkassova

Kõrva-nina-kurguarst/ LOR / Otorinolarüngoloog

Töökeeled: eesti, vene, inglise, soome

Anu Metsar

Anu Metsar

Kõrva-nina-kurguarst/ LOR / Otorinolarüngoloog

Töökeeled: eesti, vene, inglise