fbpx

Stomatoloogia / Hambaravi

Home » Projects » Stomatoloogia / Hambaravi
Stomatoloogia / Hambaravi

HAMBARAVI

Erakliinik Medisfäär pakub kvaliteetset ja patsiendisõbralikku hambaravi teenust erinevate suuõõne ja hammastega seotud kaebuste korral. Pakume kaasaegseid ravivõimalusi, sh kirurgilist abi ja proteesimist nii täiskasvanutele kui ka lastele. Ravime kaariest ja pulpiiti ning teostame juureravi ja juurekanalite täitmist (plomm). Samas pakume ka stomatoloogilisi iluteenuseid.

PROFESSIONAALNE HAMBAPUHASTUS

Eemaldame hambakivi ja teostame suuõõne süvapuhastus kaasaegse professionaalse ultraheliseadme – skaleri abil. Protseduur on valutu ning ei kahjusta hambaemaili ega traumeeri igemeid. Selle käigus eemaldatakse Air-flow aparaadiga hammastelt pigmendilaigud, mille järel õrnalt poleeritakse hammaste pealispinda, et patsiendi naeratus oleks veelgi säravam. Tulemus jääb kaunis ja loomulik.

Protseduur kestab umbes pool tundi ning erilist ebamugavust kaasa ei too. Samas, võimaldab see puhastada raskesti kättesaadavad suupiirkondi, ning sobib hästi ka proteeside või breketite puhul.    Protseduuri on soovitatav teha kord iga poole aasta tagant.

HAMMASTE PROTEESIMINE

Tegemist on teenuste paketiga, kus lagunenud hambad asendatakse esteetiliselt kaunite proteesidega. Proteesid võivad olla eemaldatavad või siis püsivad (hambakroonid või sillad). Eemaldatavad proteesid aitavad olukorras kus puudu on suurem hulk hambaid või on puuduvate hammaste piirkonnas suured luu- ja pehmete kudede defektid. Samuti on eemaldatavad proteesid sageli kasutusel ajutiste proteesidena hambaimplantaatide luustumise ajal. Üldjuhul on eemaldatavad proteesid märksa odavamad kui suhu fikseeritud proteesid.

HAMBARAVI ÜLDNARKOOSIS

Üldnarkoosis hambaravi võib tunduda esmapilgul äärmuslik samm, kuid on mõningatel juhtudel koguni asendamatu. Näiteks siis, kui patsiendil on eriti tundlik neelamis/okserefleks või on patsiendil põhjendatud hirm keeruka ja valuliku ravijuhtumi korral.  Meie arstid on kogenud kõigepealt väikeste patsientide ravi osas, kus  koostöövõime puudumise vm põhjuste tõttu ei ole võimalik tavameetodil ravi teostada.

Protseduur võimaldab teha erineva keerukusega hambaravi mitmele hambale üheaegselt. Operatsioonile suunamisele eelneb alati ülevaatus ja nõustamine meie hambaarst Tatjana Dmitrijeva juures, kellel on pikaajaline kogemus laste hambaravi osas üldnarkoosis. Dr. Dmitrijeva viib läbi ülevaatuse ning küsitleb ja nõustab patsienti  või  lapse puhul ka tema vanemaid. Pärast ülevaatust ja vestlust teeb arst otsustuse ravimeetodite osas. Näidistuse korral lepitakse kokku operatsiooni kuupäev või arst soovitab patsiendile muid ravivõimalusi.

Laste puhul narkoosi ei saa teha, kui:
a) laps on söönud või joonud vähem kui 6 tundi enne protseduuri;

b) kui laps on haige (köha, nohu, palavik vm). Laps peab olema olnud terve viimased 2 nädalat;

c) laps on saanud hiljuti vaktsiinisüsti;

d) laps on alakaaluline;

e) lapsel on südamerike või südamepuudulikkus.

Meie kliinikus saab hambaravi üldnarkoosis teha lastele al 3. eluaastast. Narkoosi ajal jälgib patsiendi seisundit anestesioloog. Protseduuri teostatakse vaid arstliku näidustuse korral.

Näidustused üldnarkoosis hambaravile:

  • Traumaatiline ja valulik kirurgiline stomatoloogiline ravi või muu keeruline toiming, mille ajal narkoosi kasutamine on lausa kohustuslik;
  • Ülemäärane ärevus (ebastandardsed olukorrad, mis põhjustavad patsiendil paanikahooge, kus tema koostöövõime on tugevalt pärsitud);
  • Stomatofoobia (eelnev negatiivne hambaravi kogemus, mis põhjustab hirmu just hambaravi ees);
  • Vastunäidustused kohalikku tuimestuse kasutamiseks (allergia anesteetikumidele);
  • Okserefleks.

Protseduuri ajal

Kuna narkoosis hambaravi eesmärk on traumeerivate kogemuste vältimine, on laste puhul protseduur korraldatud selliselt, et väike patsient ei saa aru, et on läbinud keeruka protseduuri.  Kui hambaravi on lõpetatud ning anestesioloog veendub, et kõik elulised näitajad on stabiilsed, viiakse laps operatsioonitoast ärkamisruumi, pehmele kušetile. Vanemad saavad istuda lapse kõrval kuni laps ärkab. Selliselt ei koge laps suuremat stressi või närvipinget.

Kui teil või teie lähedastel esinevad eelnimetatud näidustused üldnarkoosis hambaraviks, tulge kindlasti meie juurde konsultatsioonile.

AS Medisfäär on AS Eesti Haigekassa lepingupartner ning meie patsientide suhtes kehtivad järgmised Eesti Haigekassa hüvitised:

Alla 19 aasta LASTE HAMBARAVI. Alla 19-aastastele ravikindlustatud lastele võimaldab Eesti Haigekassa tasuta hambaravi Eesti Haigekassa tervishoiuteenuste loetelus nimetatud teenustele.

Vähemalt 19-aastaste kindlustatute hambaravi, sh. VÄLTIMATU ABI. Eesti Haigekassa tervishoiuteenuste loetelus nimetatud teenustele.

Vähemalt 19-aastaste kindlustatute ELUPUHUNE (puuetega inimeste) HAMBARAVI Eesti Haigekassa tingimustel

Üle 63-aastaste kindlustatute HAMBAPROTEESITEENUSED

Jelena Maslova

Jelena Maslova

Stomatoloog / Hambaarst

Töökeeled : eesti, vene, inglise ja soome

Sirje Kruus

Sirje Kruus

Stomatoloog / Hambaarst

Töökeeled: eesti, vene