fbpx

Üldkirurgia / Proktoloogia

Home » Projects » Üldkirurgia / Proktoloogia
Üldkirurgia / Proktoloogia

Proktoloogia üldkirurgias

Proktoloogia üldkirurgias on meditsiiniharu, mis tegeleb pärasoole haiguste erakorraliste seisundite ravimisega.

Ambulatoorne kirurgiline proktoloogia on kirurgilise sekkumise või uuringu tüüp, mille käigus kirurg-proktoloog kirjutab patsiendi protseduuri päeval koju.

Hemorroidide endoskoopiline ligeerimine

See meetod on sõlme jala mehaaniline kinnipigistamine verevarustuse peatamiseks.

Protseduur toimub kohaliku tuimestusega. Lateksligeerimine lubab kõrvaldada II ja III astme hemorroidid.

Enne protseduuri on soovitav teha fekaalne varjatud vereanalüüs, loobuda mõni päev enne protseduuri alkoholist ja piirata suitsetamist.

Ööpäev enne tuleb soolestik tühjendada.

Hemorroidektoomia

Hemorroidide eemaldamine haavade kinniõmblemisega võimaldab teil seda operatsiooni teha ambulatoorselt ja ilma üldtuimestuseta (kui teil on selleks vastunäidustusi).

Trombektoomia

Hemorroidoidne tromboos on haigus, mille põhjuseks on vereringe kahjustus väliste hemorroidide venoossetes põimikutes, mis paiknevad anaalkanali väljapääsu juures. See operatsioon viiakse läbi kohaliku tuimestusega ja see võtab aega mitte rohkem kui 10 minutit. Enne protseduuri tuleb välistada produktid, mis provotseerivad gaaside moodustumist, samuti suitsutatud liha, vürtsikad toidud ja alkohol.

Rektoskoopia

See on pärasoole limaskesta sisepinna ja õõnsuse uurimise meetod. Enne protseduuri tuleb sooled puhastada. Rektoskoopia viiakse läbi tühja kõhuga.

Nevuse (sünnimärkide) kirurgiline eemaldamine

Operatsioon hõlmab sünnimärgi klassikalist eemaldamist skalpelliga. Operatsiooni eesmärk on minimeerida healoomuliste kasvajate arenemist vähkkasvajaks. Sünnimärgid eemaldatakse ambulatoorselt kohaliku tuimestusega.

Ärge püüdke haigusest iseseisvalt jagu saada.

Pange ennast erialaarsti juurde kirja.