fbpx

HAMBARAVI ÜLDNARKOOSIS

Home » HAMBARAVI ÜLDNARKOOSIS

HAMBARAVI ÜLDNARKOOSIS

Üldnarkoosis hambaravi võib tunduda esmapilgul äärmuslik samm, kuid on mõningatel juhtudel koguni asendamatu. Näiteks siis, kui patsiendil on eriti tundlik neelamis/okserefleks või on patsiendil põhjendatud hirm keeruka ja valuliku ravijuhtumi korral.  Meie arstid on kogenud kõigepealt väikeste patsientide ravi osas, kus  koostöövõime puudumise vm põhjuste tõttu ei ole võimalik tavameetodil ravi teostada.

Protseduur võimaldab teha erineva keerukusega hambaravi mitmele hambale üheaegselt. Operatsioonile suunamisele eelneb alati ülevaatus ja nõustamine meie hambaarst Tatjana Dmitrijeva juures, kellel on pikaajaline kogemus laste hambaravi osas üldnarkoosis. Dr. Dmitrijeva viib läbi ülevaatuse ning küsitleb ja nõustab patsienti  või  lapse puhul ka tema vanemaid. Pärast ülevaatust ja vestlust teeb arst otsustuse ravimeetodite osas. Näidistuse korral lepitakse kokku operatsiooni kuupäev või arst soovitab patsiendile muid ravivõimalusi.

Laste puhul narkoosi ei saa teha, kui:

  • laps on söönud või joonud vähem kui 6 tundi enne protseduuri;
  • laps on haige (köha, nohu, palavik vm). Laps peab olema olnud terve viimased 2 nädalat;
  • laps on saanud hiljuti vaktsiinisüsti;
  • laps on alakaaluline;
  • lapsel on südamerike või südamepuudulikkus.

Meie kliinikus saab hambaravi üldnarkoosis teha lastele al 3. eluaastast. Narkoosi ajal jälgib patsiendi seisundit anestesioloog. Protseduuri teostatakse vaid arstliku näidustuse korral.

Näidustused üldnarkoosis hambaravile:

  • Traumaatiline ja valulik kirurgiline stomatoloogiline ravi või muu keeruline toiming, mille ajal narkoosi kasutamine on lausa kohustuslik.
  • Ülemäärane ärevus (ebastandardsed olukorrad, mis põhjustavad patsiendil paanikahooge, kus tema koostöövõime on tugevalt pärsitud).
  • Stomatofoobia (eelnev negatiivne hambaravi kogemus, mis põhjustab hirmu just hambaravi ees).
  • Vastunäidustused kohalikku tuimestuse kasutamiseks (allergia anesteetikumidele).
  • Okserefleks.

Protseduuri ajal

Narkoosis hambaravi eesmärk on valulikke ja traumeerivate kogemuste vältimine, eriti näidustuste olemasolul, ehk väga tähtis on seskenduda tulemusele.

Ühes anesteesiaseansis saab arst hakkama võimalikult suurema hulgaga ravivajavate hammaste raviga, mis säästab teie aega ja närve.

Pärast operatsiooni

Kui hambaravi on lõpetatud ning anestesioloog veendub, et kõik elulised näitajad on stabiilsed, viiakse laps operatsioonitoast ärkamisruumi, pehmele kušetile. Vanemad saavad istuda lapse kõrval kuni laps ärkab.

 

Kui teil või teie lähedastel esinevad eelnimetatud näidustused üldnarkoosis hambaraviks, tulge kindlasti meie juurde konsultatsioonile.

Medisfäär on Tervisekassa lepingupartner seega kuni 19.a. lastele (Eesti Vabariigi residentidele) meie juures hambaravi tasuta.

Üldnarkoosis täiskasvanute hambaravi hind sõltub vajaliku ravi mahust ja tuimestuse kestusest.

Esmase visiidi maksumus lapsele on 5 eurot.

Üldnarkoosis hambaravi konsultatsioon täiskasvanutele on 15 eurot.