fbpx

Rasestumisvastane meetod – Spiraal

Home » Rasestumisvastane meetod – Spiraal

Spiraal kui rasestumisvastane meetod

Emakasisene spiraal (IUD) – kaasaegne ja usaldusväärne rasestumisvastane meetod, mis tagab soovimatu raseduse vältimise 86% -100%.

Emakasisene rasestumisvastane vahend (ESV) on T-kujuline vahend, mis asetatakse emakasse raseduse vältimiseks. ESV sobib naistele, kes soovivad rasedusest pikka aega hoiduda, kuid mingil põhjusel ei soovi rasestumisvastaseid tablette võtta. ESV sobib ka imetavatele naistele, kuna emakasisene spiraal ei mõjuta rinnapiima kogust ja kvaliteeti. ESV-d saavad kasutada ka naised, kes ei ole veel sünnitanud.

Rasestumisvastase spiraali plussid

  • meetodi kõrge efektiivsus (86-100%);
  • hormonaalsete vahendite negatiivse mõju puudumine (ülekaal, menstruaaltsükli häired):
  • spiraalist tingitud ebameeldivate aistingute puudumine (te ei tunne seda absoluutselt)
  • võime mitte ainult rasedust ära hoida, vaid ka ravikuuri läbida (on spiraale, mis vabastavad organismi ravimeid);

Spiraalid jagunevad kaheks

  1. Mittehormonaalne emakasisene spiraal. Toimimispõhimõte on järgmine: vask hoiab aseptilist põletikku emakas. Aseptiline tähendab, et see ei ole tingitud mikroobidest ega kujuta ohtu. Kuid vase toime muudab emakakaela lima koostist, mis teeb sperma emakaõõnde sisenemise keerulisemaks. Lisaks takistab vask munaraku kinnitumise emaka seina külge.
  2. Hormonaalne emakasisene spiraal. Mirena, Kylena, Fleree. Need on plastikust valmistatud spiraalid, mis sisaldavad progesterooni, inimhormooni analoogi, mis takistab rasestumist. Need samuti takistavad seemnerake ja munarakkude kinnitumist ning samal ajal pärsivad ka mõnedel naistel ovulatsiooni.Need on plastikust valmistatud spiraalid, mis sisaldavad progesterooni, inimhormooni analoogi, mis takistab rasestumist. Need samuti takistavad seemnerake ja munarakkude kinnitumist ning samal ajal pärsivad ka mõnedel naistel ovulatsiooni.Emakasisene rasestumisvastane vahend (ESV) on T-kujuline vahend, mis asetatakse emakasse raseduse vältimiseks. ESV sobib naistele, kes soovivad rasedusest pikka aega hoiduda, kuid mingil põhjusel ei soovi rasestumisvastaseid tablette võtta. ESV sobib ka imetavatele naistele, kuna emakasisene spiraal ei mõjuta rinnapiima kogust ja kvaliteeti. ESV-d saavad kasutada ka naised, kes ei ole veel sünnitanud.