fbpx

Loote südame ultraheli

Home » Loote südame ultraheli

Loote südame ultraheli ehk ehhokardiograafia on raseduse üks olulisemaid uuringuid. See protseduur võimaldab hinnata südame seisundit ja suurust. Uuringu käigus vaadeldakse ka verevarustust ja kambrite suurust.

Ehhokardiograafia on mitteinvasiivne protseduur, mis ei mõjuta loodet. Protseduuri saab teha igal raseduse trimestril, kuid kõige parem on loote südame ultraheli teha 18-24 rasedusnädalal. Sellest varem või hiljem võib uuringu tulemuslikkus olla madalam. Ultraheli võidakse läbi viia ka raseduse hilises staadiumis vastavate näidustuste korral vastavate näidustuste korral (näiteks veel sündimata lapse südame rütmihäired).

Esimene trimester:

Uuritakse südamelihase kokkutõmbumise sagedust. Selle põhjal saab kontrollida loote tervislikku seisundit. Normist kõrvalekalduv tulemus võib viidata hüpoksiale ja muudele arenguhäiretele.

Teine trimester.

Loote süda sarnaneb juba 14-nädalaselt täiskasvanu südamega. Optimaalseks uuringuperioodiks peetakse 18-26 rasedusnädalat, kus saab juba vaadelda klappe, vaheseina ja muid südame komponente.

Kolmas trimester.

Selles etapis tehtud uuringud on mõnel juhul andnud valetulemusi, seetõttu on sellise uuringu usaldusväärsus madal.