fbpx

Häbememokkade plastika – Labiaplastika

Home » Häbememokkade plastika – Labiaplastika

Intiimplastika naistele

Labioplastika, ehk intiimplastika operatsiooni käigus teostatav naiste suguelundite kuju ja suuruse parendamine. Operatsiooni põhjuseks ei ole alati vaid suguelundite esteetilise väljanägemise parendamine vaid ka nende funktsionaalse võimekuse taastamine. Sünnitusjärgsed armid, väikeste häbememokkade lõtvumine peale kaalulangust või seoses vanusega, võivad tuua kaasa füüsilised ebamugavused (ebamugavustunne kõndimisel, sportimisel, liibuvate riiete kandmisel jne.) ning raskendada suguelu. Sellisel juhul on intiimplastika näidistatud.

Esteetilised ebatäiuslikkused ei kujuta tavaliselt otsest ohtu tervisele kuid seejuures võivad mõjuda laastavalt naise intiimelule. Suguelundite esteetiline ebatäiuslikkus on paljude naiste jaoks oluline mure. Paljud naised kannatavad ebamugavustunnet ja isegi valu teadmata, et sellest pääseb praeguseks maailmas juba üsna tavapärase ja mittekeeruka kirurgilise sekkumise abil.  Labioplastika (suurte ja väikeste häbememokkade plastika) võib olla näidistatud nii esteetilistel kui ka meditsiinilistel põhjustel.

Reduktsiooniline labioplastika on vajalik väikeste häbememokkade sünnijärgse atroofia või hüpertroofia puhul, nende asümmeetria  või ebaühtlaste äärte puhul. Sellisel juhul eemaldatakse liigne kude või korrigeeritakse väikeste häbememokkade ääri.

Protseduur kestab keskmiselt ühe tunni ning patsient on sellel ajal üldnarkoosis. Tavaliselt ei nõua operatsioon pikemat haiglas viibimist.  Väikeste häbememokkade vähendamisel kasutavad Medisfääri opereerivad naistearstid traditsioonilist resektsiooni?? meetodit.

Vastunäidistused:

 • Rasedus, rinnaga toitmine
 • Onkoloogilised haigused
 • Suguorganite põletikulised haigused (vulviit, kolpiit, endometriit, uretriit, tsistiit)
 • Genitaalherpes
 • Allergia narkoosi koostisainete suhtes
 • Vere hüübivust mõjutavad haigused
 • Südame ja veresoonte haiguste, hingamisteede haiguste ja seedetrakti haiguste raske ägenemine
 • Külmetushaigused või muu terviseseisund, mille puhul esineb kõrge palavik
 • Diabeet/suhkruhaigus
 • HIV/AIDS
 • suguhaigused
 • psühhika häired

OLULINE! Suguelundite operatsioone ei teostata menstruatsiooniperioodi ajal.

 

Taastumisperiood:

Peale operatsiooni saab naisterahvas naasta koju samal õhtul.  Viie päeva jooksul peale operatsiooni võivad esineda tursed ning ebamugavustunne kõndimisel. Sellel ajal soovitame vältida pikemalt olekut istuvas asendis ning mitte kanda liialt liibuvat aluspesu.    Operatsioonijärgsed armid vajavad igapäevast hooldust. Tuleb vältida ülepingutusi, alkoholi tarvitamine ja sauna külastamine on keelustatud.

Naiste suguelundite plastika on reaalne võimalus saada uuesti seksuaalselt kütkestavaks ja enesekindlaks.  Ebameeldivust, valu ega häbitunnet ei pea kannatama – tegutsege! Tulge konsulteerima meie kogenud naistearst-kirurgi juurde.

Meie kliinikus häbememokkade plastikat teeb naistearst-kirurg Denis Vaulin.

Tulge konsultatsioonile!

Võite taotleda järelmaksu selle operatsiooni tasumiseks, kusjuures 6 kuud intressivabad, rohkem infot siit 

Denis Vaulin

Denis Vaulin

Günekoloog / Naistearst

Töökeeled: eesti, vene, inglise