
Gastroenteroloogia

Gastroenteroloogia
Gastroenteroloogia
Gastroenteroloogia on arstiteaduse haru, mis tegeleb seedetrakti probleemidega. Nende hulka kuuluvad mao-, peensoole-, jämesoole-, maksa-, sapiteede- ja kõhunäärmehaigused.
Kui Teil esinevad valud kõhus, sagedane kõhukinnisus või kõhulahtisus, kõrvetised või rohke gaasi teke, oksendamine, veri väljaheidetes, neelamishäired, ebaselged kõrvalekalded vereanalüüsis (maksanäitajad, hemoglobiinitase) siis vajate gastroenteroloogi abi.
Gastroenteroloogi vastuvõtul teostab arst patsiendi läbivaatuse, küsitleb teda ning määrab vajalikud uuringud ja analüüsid.
Haigused, mille puhul saab abi gastroenetroloogilt:
– pankreatiit (kõhunäärme haigus);
– käärsoole haigus;
– hepatiit;
– kõrvetised või gastroösofageaalne refluks (GERD);
– sapipõie haigus;
– ärritunud soole sündroom (IBS);
– maohaigused jms
Erakliinikus Medisfäär on võimalik registreeruda gastroenteroloogi tasulisele vastuvõtule.
Ultraheliuuring
Kõhu- ja vaagnapiirkonna ultraheliuuring
Ultraheliuuring on ohutu ja valutu meetod seedetrakti ja mitmete siseorganite (sapp, põis, neerud, maks, kõhunääre jne) uurimisel ning haiguste varajaseks diagnoosimiseks. See võimaldab vaadelda ja mõõta elundite kuju, suurust ja ehitust. Ultraheliuuring on ohutu (ka lastele ja rasedatele) ja seda võib korduvalt teha.
Selle abil on võimalik tuvastada neerukivid, maksahaigused, siseorganite põletikud või vigastused.
Päev enne protseduuri ei ole soovitatav süüa toite, mis võivad tekitada kõhugaase (nt leiba, värskeid puu- ja juurvilju, piima).
6 tundi enne protseduuri ei tohiks süüa.
